Українською  English Головна сторінкаГоловна сторінка    Мапа сайтуМапа сайту    КонтактиКонтакти
Про проект
Новини та події
Напрацювання Проекту ЄС "Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні"
Пілотні регіони
Огляди
Законодавство
Твінінг та партнерство лікарень
Словник
Фотогалерея
Відеогалерея
Посилання
Контакти
Створення та реєстрація комунальних некомерційних медичних підприємств: зразки документів
Глосарій термінів з якості та стандартизації медичної допомоги
Головна    Пілотні регіони

Пілотні регіони

Пілотними регіонами проекту вибрано: Житомирську, Полтавську та Харківську області.

Проект надасть цим областям відповідну експертну допомогу щодо втілення заходів з планування та функціональної реструктуризації мережі лікарень.

В кожній з пілотних областей проект буде реалізуватись на двох рівнях: на обласному – співпрацюючи з обласними управліннями охорони здоров’я щодо стратегічного планування з залученням обласних лікарень та на рівні районів – залучаючи вибрані районні лікарні до комплексного планування надання медичних послуг.

Проект сприятиме підвищенню здатності місцевих органів влади щодо управління процесом надання населенню послуг вторинної медичної допомоги. Буде продемонстровано вдосконалену модель фінансового управління вторинним рівнем медичної допомоги та розроблено рекомендації щодо раціонального використання ресурсів, спрямовані на покращення якості та забезпечення більшої доступності медичних послуг для жителів цих областей. Буде вивчено можливості запровадження інновацій в пілотних областях в межах існуючого законодавства України. Проект також надасть консультативну допомогу Міністерству охорони здоров’я щодо внесення необхідних змін до законодавчих актів, які регулюють функціонування сфери охорони здоров’я.

Роботу проекту буде сфокусовано на поліпшені менеджменту лікувальних закладів вторинного рівня, розвиткові навичок з інвестиційного планування з метою допомоги у плануванні реконструкції лікарень. Представники пілотних регіонів братимуть участь у роботі семінарів та в навчальних заходах проекту. Крім того, проект надасть консультативну допомогу МОЗ щодо вдосконалення системи контролю якості в лікарнях та розвитку інформаційних технологій. Для кожного лікувального закладу буде запропоновано план його реструктуризації для покращення лікарняної мережі.

На базі пілотних регіонів здійснюватиметься відпрацювання нових для системи охорони здоров’я України методів фінансування та управління. Для цього буде використано здобутки попередніх проектів, що були реалізовані в Житомирській, Харківській та Полтавській областях, зокрема, досвід розмежування функцій постачальника та платника, автономізація медичних закладів, зміна їх господарсько-правового статусу та організаційної форми здійснення діяльності; запровадження договірних відносин на основі державних контрактів між постачальником медичних послуг та стороною, що виступає в ролі платника, здійснюючи оплату медичних послуг, що входять до пакету державних гарантій забезпечення населення безоплатною медичною допомогою, в інтересах третіх осіб (пацієнтів).

Все це надасть можливість підвищити самостійність та гнучкість медичних закладів у прийнятті рішень, сприятиме підвищенню якості медичної допомоги з точки зору клінічної ефективності та зробить її більш ефективною з економічної точки зору, тобто, з точки зору обґрунтованості витрат.

Харків

Полтава

Житомир

  EposEcorysNI-CO
Проект фінансується Європейським Союзом Проект виконується консорціумом EPOS спільно з ECORYS та NI-CO
     

Погляди, відображені у цій публікації, не обов'язково збігаються з поглядами Європейської Комісії